coaching gyakorlat módszer leírása Személyiségintegrációs állítás

Önismeret cipó otthoni hozzávalókból. (könnyű, egészséges)

Önismeret cipó otthoni hozzávalókból. Könnyű, egészséges 🙂 A recept elkészítésével, azaz, tudattalanul futó szokásaid felismerésével és formálásával javul önképed, hatékonyságod. Ennek eredményeképp bátrabb, vidámabb leszel, s környezetednek is segítesz. A most következő néhány kérdés megválaszolása közben kicsit kikapcsolódhatsz, segíthetsz magadnak hozzáváltozni a helyzethez és jó mintát teremteni a családod és mások számára 🙂

Önismeret cipó recept - néhány kérdés megválaszolása segítségével kicsit elfelejtkezhetsz mindenről, sőt, segíthetsz magadnak hozzáváltozni a helyzethez.
kép forrása: aldi.hu

Lássunk hozzá

Önismeret cipó hozzávalók:

Szabadidő (fél órától másfél óráig, igény szerint)

Papír, toll

Te magad: Te vagy a  liszt (körülményeid), a víz (érzelmeid), és a só (szokásaid, attitüdöd)

Nyitottság, szándék. Ez pedig  a kovász. 

Előkészület:

Készíts leltárt: Hogy néz ki most a helyzet praktikusan? Hogyan állsz hozzá? Hogy érzed magad? Írd le 🙂 

Az önismeret cipó alaptésztájának összeállítása a hozzávalók segítségével:

Kicsit gondolkodj el a következő kérdéseken, és jegyezd fel a válaszokat:

  • Mit tudsz tenni most? Mit kell most azonnal megtenned? (Tedd meg gyorsan, és utána folytasd 🙂 A kérdések megvárnak 🙂
  • Hogyan, miben tudod most azonnal megtalálni a nyugalmadat, örömödet? (Válassz egy lehetőséget, és tedd meg most. A kérdések még ezt is szívesen megvárják 🙂 )
  • Tudtad-e, hogy a napi életünk legalább 50%-át nem tudatos tevékenységek teszik ki? Nem csak az alvásra gondolok. Ezek részben a napi rutinhoz tartoznak, részben pedig teljesen öntudatlan programként futnak.
  • Hányat tudsz most tudatosítani ezekből? Írd össze, amiket fülön csíptél. Legalább kettőt – hármat.
  • Melyik szokás milyen hatást gyakorol az életedre? Gondold végig és írd le.

Pihentesd a tésztádat egy kicsit. 

Az önismeret cipó formázása:

Oszd három részre az alaptésztádat. Azaz, csoportosítsd a felfedezett szokás-mintáidat, programjaidat: Melyik áldó, támogató? Melyik csak egy szokás, aminek nincs most számodra jelentősége? Melyik az, amitől érdemes lenne szabadulni? 

Mindegyikből készíts annyi cipót, amennyi olyan típusú szokást gyűjtöttél, majd válassz egyet és tedd magad elé. (Azaz: a lapodon karikázd be. ) A többit tedd a hűtőbe, későbbi felhasználásra. Korlátlan ideig eláll. 

Most kezdj hozzá a cipók formázásához, ízesítéséhez:

  • Gondolkodj egy kicsit az áldó, támogató szokásodon. Mikor jön segítségedre? Mikor, hogy volt hasznos számodra? Tudnád-e tudatosan használni más esetekben is? Akármi is a válasz, most adj hálát ezért a programodért, ami már annyiszor segített neked. Találtál egy erőforrást, szövetségest, ami ott van neked, veled. 

  • Gondolkodj egy kicsit a közömbös szokásodon. Kerül-e energiádba? Hozzátartozik-e az énképedhez? Maradhat-e így, vagy kis változtatással ebből is szövetségest csinálhatsz? 

  • Gondolkodj egy kicsit azon a tudattalanul futó programodon, szokásodon, ami sok energiádba kerül, akadályoz. Ha tudattalanul futtatod, lehet, hogy nem is a tiéd. Nézd meg most közelebbről. Mikor kapcsol be? Mit akadályoz meg? Mire késztet? Milyen lehetett az a helyzet, amiben hasznos volt? Ismerős valahonnan, például családi történetekből az a helyzet? Engedd vissza oda ezt a szokást. Vagy alakítsd át, illeszd be a saját mostani leltáradba. Egyes elemei lehet, hogy most is hasznosak. 

Önismeret cipó sütése:

Most, hogy így tettél magadért, erősítetted önismeretedet, alkalmazkodó-és megküzdő képességedet, kezdj hozzá, alkalmazd, engedd hatni. 

Az önismeret cipó tálalása:

Örülj, tevékenykedj, pihenj, beszélgess, énekelj, kertészkedj, rendezgess, mosolyogj, válaszd mindenben az életet. Az önismeret cipó fogyasztható önállóan, és az élet minden szépségével fűszerezve is. Kínáld meg a családodat, barátaidat is.  Áldás 🙂

Egészségetekre! 

Ha ízlett, bármikor újrasütheted a megmaradt tésztából, vagy a recept alapján készíthetsz másikat. 

Ez a cikk és az oldalon található minden más tartalom Bottyán Katalin személyiségintegrációs állításvezető, coach szellem tulajdona. Kérlek, tisztelj meg azzal, hogy innen osztod tovább, vagy legalább meghivatkozod. 

Jelenleg csak az online konzultáció érhető el, de ez elérhető, hogyha szeretnéd: https://www.bottyankatalin.com/2020/03/08/online-konzultacio/

 
Családállítás & Személyiségintegráció
Private group · 298 members
Join Group
A csoportot a személyiségintegrációs állítói napokon részt vettek, vagy az iránt érdeklődők számára hívtam létre abból a célból, hogy ha van kedvetek,…
 

© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.

 
Galga menti Női Önismereti Kör
Private group · 67 members
Join Group
Az önismeret, a női körök és családállítások támogató, segítő erejének elkötelezett hívei vagyunk, mivel saját életutunkon már tapasztaltuk ezek minde…
 

Katalin

Személyiségintegrációs tréning vezető vagyok. Szeretettel várlak, ha a családállítás, a drámatechnikák és a kineziológiai izomteszt ötvözéséből álló komplex eszköztár segítségével szeretnéd gyógyítani, oldani családi, munkahelyi, vagy bármely társas problémádat. Önismereti és öngyógyító módszer, tehát saját belső világodban dolgozunk egy támogató légkörben. Az állítói napok helyszíne jelenleg Budapest és Jászberény.
Egyéni vagy csoportos állításra, coaching ülésre jelentkezhetsz a szemelyisegintegracios.allitas@gmail.com email címen, vagy töltsd ki a jelentkezési lapot: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/

Családállítóként Pozsgai Nikoletta tanítványa vagyok, de alkalmazom azokat a felismeréseket is, amelyeket sok év önismereti munka és különböző tanulmányok során magam szereztem. 7 éve vezetek rendszeresen családállításokat. Ezekről visszajelzéseket, leírásokat olvashatsz ezen az oldalon.

Eredeti szakmám szerint etnográfus és kulturális menedzser vagyok. Etnográfusként, kulturális antropológiát is tanultam, s az egyéni élettörténetek, a személyiség, mint az életpálya, életút, forrása ragadott meg. Egyéni sorsok, sokszor traumatikus élettörténetek feldolgozása érdekelt legjobban, illetve az egyén és a közösség viszonya. A narratív identitás elmélet és a gyógyító beszélgetés eszköztára indította el a keresést, melynek célja a családállításokon való részvétel, majd az állításvezetői képzés elvégzése lett. Kulturális menedzserként, szervezetfejlesztőként több közösséget alapítottam, vezettem. Dolgoztam a legkülönbözőbb érdeklődésű, hátterű felnőtt és gyermek csoportokkal, rendeztem kiállításokat, vezettem gyermekművészeti foglalkozásokat, rendezvényeket és táborokat. Mindezek mögött önálló művészeti tevékenység állt. Életem során folyamatosan összegeztem az olvasás, tanulás, tapasztalás alkotás és ráérzés által szerzett ismereteket, és igényem volt rá, hogy ezeket formába is öntsem. (Ezekből egy keveset meg is osztok, keresd a menüben az alkotások menüpontot.)

A 2013 óta elmúlt időszak egyik legjelentősebb hozadéka volt számomra, hogy – figyelmemet, időmet néha extrém módon igénybe vevő munkahelyi és magánéleti körülmények között – elvégeztem a Pozsgai Nikoletta Katalin által kidolgozott személyiségintegrációs állításvezetői képzést, ami a családfelállítás egy komplexebb és – tapasztalatból mondom – nagyon hatékony módja. Magam azon túl, amit korábban tanultam, és amit állításvezetői munkám közben a mező tanított nekem, elsősorban azt az utat követem, amit Nikoltól láttam, tehát az ő tanítványaként határozom meg magamat úgy is, mint állításvezető és úgy is, mint Szinkron 1-2 oktató, Szinkron 5/A és alapfokú NEF (női energia fitnesz) gyakorló.
Az én állítói napjaim többnyire úgy állnak össze, hogy 5-6 állítás személyes kérés alapján, és ha marad idő, lehetséges egy állítás a csoport közös árnyékára. Ezek nagyon izgalmas, a Kárpát-medence és a régi kultúrák életébe belepillantást engedő állítások, erős oldó hatással.

Saját módszeremmel dolgozom és fontos feladatomnak tartom a kollektív teres állítások vezetését. Ez inkább haladóknak való folyamat, ami út a fény ránk vonatkozó emlékezetében.

Megtisztelsz, ha problémáddal, kéréseddel megkeresel. Addig is, olvasgass az oldalamon. A leírások, visszajelzések segítenek eldönteni, ezt az élményt kerested-e.

Bottyán Katalin

Még szintén kedvelheted...